Wyniki Euro Cup Brynica 2012

Euro Cup Brynica 2012 - WIEMY KTO WYGRAŁ EURO 2012!

Po dwóch dniach sportowych emocji, których dostarczył nam turniej piłkarski EURO CUP BRYNICA 2012 wiemy już kto jest Mistrzem obszaru LGD "Brynica to nie granica" w piłce nożnej.

Turniej EURO CUP BRYNICA 2012 rozgrywany był przez dwa dni od 5 do 6 czerwca na boiskach "Orlik" w Sączowie oraz na boisku Gimnazjum w Ożarowicach. O puchar EURO CUP BRYNICA 2012 walczyło 16 drużyn z siedmiu gmin wchodzących w obszar LGD "Brynica to nie granica". Pojedynek był zawzięty, a wynik turnieju zupełnie nieprzewidywalny. Pomimo niesprzyjającej pogody w I dniu rozegrano Fazę grupową w wyniku której do Ćwierćfinałów przeszły następujące szkoły:

GRUPA A
Szkoła podstawowa w Przeczycach – Polska Szkoła podstawowa w Świerklańcu – Czechy

GRUPA B
Szkoła podstawowa w Zendku – Dania Szkoła podstawowa w Sączowie – Portugalia

GRUPA C
Szkoła podstawowa w Rogoźnik – Włochy Szkoła podstawowa w Tąpkowice – Irlandia

GRUPA D
Szkoła podstawowa w Orzechy – Szwecja Szkoła podstawowa w Woźnikach – Anglia

W dniu 06.06.2012r. od godziny 9:30 do 13:30 rozegrano ćwierćfinały oraz półfinały, które stopniowo przybliżyły kibiców do poznania wyników turnieju.

Ok. 13:30 na boisku w Gimnazjum w Ożarowicach rozegrano mały finał pomiędzy Szkołą podstawową w Sączowie (Portugalia) a Szkołą podstawową w Tąpkowicach ( Irlandia) który zakończył się wynikiem 4:0.

Finałowy mecz turnieju EURO CUP BRYNICA 2012 rozpoczęto o godz. 14:20 pomiędzy Szkołą podstawową w Woźnikach (Anglia) a Szkoły podstawowej w Zendku (Dania). W pierwszej połowie drużyna Anglii przegrywała wynikiem 1:0, ale wynik ostateczny nie był jeszcze przesądzony. Druga połowa meczu przyniosła kolejne bramki zdobyte przez Flipa Strzeleckiego (2) oraz Jakuba Stawskiego (karny), tym samym mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Szkoły podstawowej w Woźnikach (Anglia) wynikiem 3:1.

Po wielkich emocjach przyszedł czas na wręczenie nagród drużynom oraz w kategoriach towarzyszących:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WOŹNIKACH – ANGLIA

Szkoła podstawowa w Zendku – Dania

Szkoła podstawowa w Sączowie – Portugalia

IV miejsce
Szkoła podstawowa w Tąpkowicach – Irlandia

V miejsce
Szkoła podstawowa w Świerklańcu – Czechy

VI miejsce
Szkoła podstawowa w Rogoźniku – Włochy

VII miejsce
Szkoła podstawowa w Orzech – Szwecja

VIII miejsce
Szkoła podstawowa w Przeczycach – Polska

Tytuł "Najlepszego zawodnika" – Jan Patoń ze Szkoły podstawowej w Świerklańcu (Czechy)

Tytuł "Najlepszej zawodniczki" – Aldona Glegoła reprezentującej Szkołę podstawową w Przeczycach (Polska)

Tytuł "Najlepszego bramkarza" – bramkarz drużyny Szkoły podstawowej w Zendku (Dania)

Tytuł "Zawodnika Fair Play" – Kacper Kucharczak z drużyny Szkoły podstawowej w Przeczycach (Polska)

Tytuł "Drużyny Fair Play" – Szkoła podstawowa w Zendku (Dania)

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy kolejnych sukcesów!

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć przedstawicielom samorządów gminnych oraz powiatów, sponsorom, koordynatorom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację EURO CUP BRYNICA 2012, które uświetniły tę imprezę swoim wsparciem, zarówno finansowym jak i przejawiającym się w entuzjastycznym dopingu.

Mamy nadzieję, że impreza wprowadziła państwa w rozpoczynający się właśnie czas sportowych emocji, życzymy zatem wielu niezapomnianych chwil.

Wyniki z dn. 05.06.2012 r.

Przedstawiamy wyniki meczów fazy grupowej turnieju piłkarskiego "EURO CUP BRYNICA 2012", które odbyły się 5.06.2012r. na boiskach w Sączowie (ul. Wolności 61a) oraz w Ożarowicach (ul. Szkolna 1), pomiędzy zespołami ze szkół podstawowych z terenu gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”. Każda drużyna biorąca udział w turnieju reprezentowała jedno z państw, które będą uczestniczyły w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2012 w Polsce i na Ukrainie.