Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej

Cele działania organizacji:

1. Rozwój świadomości obywatelskiej.
  2. Budowanie i umacnianie wzajemnych więzi międzyludzkich.
  3. Popieranie wszelkich działań mających na celu promowanie sołectw wchodzących w skład gminy Świerklaniec, gminy Świerklaniec jako całości oraz powiatu tarnogórskiego i całego województwa śląskiego.
  4. Wspieranie wszelkich działań mających na celu podnoszenie poziomu życia mieszkańców gminy Świerklaniec i jej rozwój gospodarczy i społeczny.
  5. Upowszechnianie wiedzy i umiejętności związanych z tradycją i kulturą śląska; Integracja lokalnego środowiska.
  6. Aktywizacja lokalnego społeczeństwa w zakresie rozwoju gospodarczego i społecznego.
  7. Wspomaganie wszelkich inicjatyw samorządowych i obywatelskich mających na celu rozwój gospodarczy i społeczny gminy Świerklaniec.
  8. Krzewienie w społeczeństwie właściwego stosunku do dziedzictwa dóbr kultury.
  9. Edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży.
  10. Promowanie i kultywowanie starych tradycji śląskich.
  11. Współpraca z organizacjami i instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które w swoich
  12. działaniach respektują ogólnoludzkie zasady: bóg, honor, ojczyzna

Dane kontaktowe: